بازگردانی سرعت گوشی موبایل


                            همه چیز بسیار طبیعی رخ میدهد گوشی تلفن همراه پس از خرید بسیار خوب كار میكند سرعت گوشی بالاست و همه چیز بر وفق مراد است. اما پس از مدتی حس میكنید این گوشی آن گوشی قدیم نیست  سرعت كار با گوشی افت كرده و برنامه ها با سرعت پایینی باز میشود . تصمیم میگیرید كه گوشی را فرمت كنید. اما باز هم مشكل حل نمیشه پس علت را باید در چه چیزی جست و جو كرد؟ در این ترفند قصد دارم به نكته ای اشاره كنم كه قطعا تا كنونبه آن فكر نكرده بودید آری همه چیز زیر سر كارت حافظه مرموز هست...!!!

اگر از گوشی استفاده میكنید یك كارت حافظه MemoryCrad خارجی دارد یكی از دلایل كند شدن سرعت گوشی میتواند مربوط به آن میباشد.
همانطور كه شما هارد دیسك كامپیوتر خود را هر از چند گاهی Defragment میكنید به اصطلاح آن را سرو سامان می دهید بایستس از كارت حافظه گوشی خود نیز مراقبت كنید و هر از چند گاهی آن را دفرگ كنید. جهت انجام عمل Defrangment بر روی كارت حافظه در محیط ویندوز شما بایستی ابتدا یك دستگاه RamReader یا كارت خوان تهیه كنید (ریدر).توسط رم ریدر شما می توانید به سادگی كارت حافظه گوشی را در آن قرار دهید تا یك درایو جدید در كامپیوتر جهت مدیریت فایله ایجاد شود اگر كارت حافظه خارجی دارید ولی رم ریدر ندارید تا انتقال فایلها به گوشی به سهولت انجام گیرد . قیمت آن نیز ارزان است. پس از قرار دادن كارت حافظه در رم ریدر و نمایش درایو مربوطه در My Computer  بر روی درایو ایجاد شده به نام Removeable Disk یا هر نام دیگری كه به كارت حافظه خوداده باشید راس كلیك كرده و Properties را بزنید .
سپس به تب Tools بروید.
اكنون بر روی گزینه Defragment Now كلیك كنید تا پنجره ای با عنوان Disk Defragment كلیك كنید تا عملیات دفرنگ شروع به كار كردن شود بسته به حجم كارت حافظه و محتویات آن مدت زمانی طول میكشد تا عملیات  پایان بپذیرد.
پس از پایان كار شما میتوانید با فشردن View Report گزارشی از نحوه كار را مشاهده كنید.
در پایان كارت حافظه را از رم ریدر جدا كنید و در گوشی خود قرار دهید .
تفاوت سرعت محسوس است.....!!!
از این  پس هر از گاهی كه احساس كردید سرعت گوشی شما پایین آمده این كار رو تكرار كنید.

اگر نیاز به آموزشات سخت افزار انواع گوشی ها دارید این به شما توسعه میكنم یه سر بزنید  
                                             ((آموزش تعمیرات موبایل))