ظاهر وبلاگ تان را زیبا کنید از رنگ سیاه برای پس زمینه استفاده نکنید از قالب های زیبا و سبک استفاده کنید زیرا اگر کاربر زمان زیادی منتظر لود شدن وبلاگ باقی بماند علاقه اش به وبلاگ به شدت کاهش می یابد.
2)لینک دهید. به هر وبلاگ که می توانید لینک دهید به بازدید ان وبلاگ نگاه نکنید لینک های بیشتر امتیاز شما را در گوگل بیشتر میکند. از فواید لینک دادن می توان به موارد ریز اشاره کرد.
با سایت هایی تبادل لینک کنید که مطمئن هستید برای خوانندگان شما جالب توجه هستند.
 به سایت هایی که بدون ترتیب و نظم خاصی باتعداد بسیار زیادی سایت  تبادل لینک کرده اند لینک ندهید چرا که تاثیری در افزایش ترافیک سایت شما نخواهد داشت.
لینک سایت خود را در دایرکتوری های مختلف به ثبت برسانید.
از نشانی زیر برای یافتن دایرکتورهای مختلف استفاده کنید.
 با مدیران سایت ها و وبلاگ های مختلف برای جلب نظر ایشان برای تبادل لینک از طریق ایمیل وارد مذاکره شوید.
 
3)برای لینک کردن اسم مناسب انتخاب کنید. کسی که لینک وبلاگ شما را در جای دیگری میبیند در صورت جالب بودن اسم روی آن کلیک می کند.
4) هرگز اسمی را که به وبلاگ شما ربط ندارد برای لینک کردن استفاده نکنید شاید بار اول فرد را به وبلاگ خود جذب کنید اما به محض دیدن وبلاگ چون مطالب آن (هر چند جالب باشد) به موضوع در خواستی فرد ارتباطی ندارد به سرعت وبلاگ را ترک می کند.
5)در وبلاگ های پر بازدید نظر بدهید.فکر نکنید که نظر شما را فقط ادمین سایت می خواند تمام کسانی که نظر می دهند و بعضی مواقع قصد نظر دادن هم ندارند نظر ها را می خوانند. در متن نظر حتما تیتیر وبلاگ و توضیحی از ان را بنویسید. با این ترفند حتی اگر صاحب وبلاگ شما را لینک نکند شما خود را لینک کرده اید.
6)در وبلاگ خود قسمتی از گوشه وبلاگ را (اکثرا قسمت لینک های روزانه) به لینک دادن به مطالب جالب قبلی وبلاگ خود صرف کنید. این حالت مثل این است که خودتان ، خودتان را لینک کرده اید.
7)سعی کنید مطالب وبلاگتان جالب و تا حد ممکن زیاد باشد افراد از پست هایی که دو سه خط بیشتر نباشند خوششان نمی اید.
8)قسمت های جالب متن را به ادامه مطلب ببرید. در اینصورت بازدید از این صفحه دوبرابر می شود.
9)اصرار ندارم که که مطالب وبلاگتان را از جای دیگر کپی نکنید.ولی سعی کنید گلچینی از مطالب جالب همه وبلاگ ها را در وبلاگ خود داشته باشید.
10)در ایمیل های ارسالی خود نام وبلاگ خود را بنویسید.
یکی از بهترین و راحت ترین کارها برای جذب مخاطبان بیشتر برای وب سایت که بیشتر اوقات نیز فراموش می شود استفاده از نشانی وب سایت در پای ایمیل های ارسالی است.
بسیاری از ما در روز ایمیل های مختلفی برای دیگران ارسال می کنیم ولی در انتهای نامه فقط به ذکر نام خود اقدام می کنیم در حالی که می توان در انتهای نامه در جملاتی کوتاه وب سایت خود را معرفی و لینک آن را برای ورود در اختیار خوانندگان ایمیل گذاشت.
مطمئن باشید که این کار در طول مدت زمانی نتیجه مثبتی برای شما به همراه خواهد داشت.
5)مدیریت حجم صفحات
یکی از ساده ترین راهکارهای جذب مخاطب کنترل و مذیریت تک تک صفحات وب سایت است اجازه ندهید زمان بازشدن صفحات سایت شما بسیار طولانی شود چرا که قطعاً بازدیدکننده قید مطالعه و بازدید از سایت شما را خواهد زد.
 
11)در چت تبلیغ کنید. هر زمانی که به روم وارد می شوید ادرس وبلاگ خود و نامی که با توجه به شرایط گفته شده برای جذب بازدید کننده انتخاب کردید را در چت روم بنویسید.
 
12)وبلاگ خود را حداقل دو سه روزی یکبار به روز رسانی کنید. هرچه وبلاگ خود را بیشتر اپدیت کنید بیشتر بازدید کننده دارید.
 
13)از گذاشتن عکس زیاد که مانع بالا امدن وبلاگ میشود از گذاشتن عکس با عرض بیشتر از عرض قالب که باعث به هم ریختن قالب می شود از گذاشتن کد های بیهوده جاوا مانند پرسیدن اسم و رنگ ومرد علاقه و ... جدا پرهیز کنید.
 
14) برای تبادل لینک در وبلاگ های دیگر نگویید که اگر با تبادل لینک موافقی خبرم کن.اول وبلاگ را لینک کنید سپس به صاحب وبلاگ خبر بدهید که من شما را لینک کردم شما هم لینک کنید. در اینصورت شانس اینکه شما را لینک کند خیلی بیشتر می شود.
15)برای خود لوگو و بنر بسازید اگر خود توانایی این کار را ندارید وبلاگ ها سایت های زیادی هستند که این کار را به صورت رایگان انجام می دهند. در سایت خود قسمتی برای تبادل لوگو در کنار صفحه و قسمتی برای تبادل بنر در بالای صفحه قرار دهید و با دیگر وبلاگ ها تبادل لوگو و بنر کنید.
16)لینک باکس های پر بازدید را شناسایی کرده و آن ها را در وبلاگ خود در پایین مطالب گذاشته و لینک خود را در آنها قرار دهید.(برای انتخاب نام لینک در قسمت های قبلی آموزش داده شده است)
17)تبلیغ خود را در سایت هایی که قسمتی برای تبلیغات رایگان دارند قرار دهید. می توانید برای پیدا کردن لیست این سایت ها از گوگل استفاده کنید.
18)از سایت های که سیستم تابدل لینک و بنر دارند استفاده کنید. به این صورت که شما تبلیغات دیگر سایت ها را در وبلاگ خود نمایش می دهید و بقیه نیز تبلیغ شما را به صورت خودکار در سایت خود نمایش میدهند